DJI Mavic: Yeni katlanabilir drone !

DJI-Mavic-mobtekno-katlanabilir drone

” Drone’lar daha fazla ilgi görmesi için, kolay ve basit kullanımlı olmalıdır ” diyor DJI yöneticisi Adam Najberg. Profesyonel drone firması olan DJI işte tamda bu kıvamda bir drone tanıtmaya hazırlanıyor, onun adı Mavic. Drone’lara özel olan Heliguy sitesi, işte Mavic’in resimlerini yakalamayı başardı. Bu uçan alet ilk kolları ve pervaneleri katlanabilir drone olabilir.

dji-mavic-katlanabilir drone- mobtekno

2 kolu yukardan, diğer ikisi alttan katlanilabilen bu drone, kilitleri sayesinde gideceğimiz yerden önce geri açılması mümkün değil. Iddialara göre Mavic’in 4k kamera entegreli olması bekleniyor, stabilizasyon sistemli ve 3 830 mAh gücünde bir batarya. Yeni kumandasının ise Android sistemli olduğu iddia ediliyor. Peki ya ağırlığı ? Sadece 650 gram, Phantom 2’den 2 kat daha az ağır.

dji-mavic-katlanabilir drone-mobtekno

Şimdilik bunların hepsi bir iddia, ama en kısa zamanda daha fazla bilgi alabiliriz. Mavic DJI’nin 15 Eylüldeki tanıtılması söz konusu olabilir. GoPro yeni drone’u Karma‘yi ise 19 Eylül’de tanıtacak, DJI biraz daha avantajlı olacak gibi görünüyor.