Facebook Eko virüsü yayılmaya devam ediyor !

Facebook Eko virüsü yayılmaya devam ediyor ! - Mobtekno

Birkaç gündür Facebook’ta etkili bir virüs yayılmaya devam ediyor. Arkadaşlarınızdan gelen bağlantılar’a dikkat edin ! Bu arkadaşınızın değil, virüs tarafından gelen bir bağlantı olabilir ! Eko isimli bir virüs çok etkili bir şekilde yayılıyor, özel mesajlardan bulaşan bu virüs, size gelen bir bağlantıya tıklamanızla bulaşıyor.

virus-facebook-mobtekno

Virüs şöyle çalışıyor, sizin isminizde ve sizin resminiz bir bağlantı gönderiyor, mesaj gönderileren kişi bu bağlantı’ya tıklayınca, yönleniyor ve bir eklenti kurulmaya başlıyor. Eklenti kuruldumu virüs siz bulaşmış oluyor ve hesabınız ele geçiriyor, yani artık sizde bilmeden arkadaşlarınıza virüs’ü yayiyorsunuz.

Eğer bu virüs eklenti olarak siz bulaştı ise eklentiyi silip, antivirüs ile tarayıp ve şifrenizi değiştirmenizi öneriyoruz. Son zamanlarda Facebook virüsleri çoğalıyor, ve hergün yeni bir yöntem çıkıyor. Mesela bir virüste size anket yapmanız için bağlantı veriliyordu ve sayfaya girdiğinizde karşınızda aynı Facebook sayfası ve çıkış yaptınız diyordu, tekrar giriş yapmak istediğinizde ise otomatik olarak bilgileriniz kayıt ediliyordu.