Facebook Messenger ödeme sistemi geliyor !

facebook-messenger-mobtekno

Gün geçtikçe Messenger uygulaması daha’da gelişiyor. Yeni güncelleme’de yeni bir özellik daha geliyor, artık Messenger üzerinde bot sayesinde ödeme yapabileceksiniz. Bunun üzerine birde diyelimki bir arkadaşınıza yemeğe davet ediyorsunuz, daha fazla arkadaş etmek için basit bir anket sistemi olarak arkadaşlarınıza soru gönderiyor, ve eğer evet derlerse size rapor veriyor kaç kişinin gelip gelmediğini.

messenger ile ödeme yap

Bu özellik Facebook’tan yeni değil, daha önce Twitter ve Google tarafından yapılmıştı, ama Facebook’un avantajı bunu Messenger’e entegre etmesi daha mantıklı görünüyor.

Yeni güncelleme’de asistan sayesinde borçlarınızı ödemenizi veya borçlarınızı almayı sunuyor. Learning algoritması sayesinde mesajlarinizda borç olduğunu anlayınca arkadaşınıza borcunu ödemesi için bot sunuluyor. Arkadaşınıza mesaj gidiyor ve borcunu ödemesi rica ediliyor. Ödemeler banka kartıyla yapılıyor, ve sizin Messenger’e kayıt ettiğiniz banka kartına ücret aktarılıyor.

Bu özellikler su anda Amerika’da kullanılabilir halde. Bu ödeme sistemini merakla beklemekteyiz, PayPal ve diğer ödeme firmalarına artık gerek kalmiyacak gibi gözüküyor.