Internet üzerinden para kazanmak ?

internet-uzerinden-para-kazanmak-mobtekno

Internet son 10 yılda çok büyük bir derecede gelişti, ve dahada gelişmeye son hızıyla devam ediyor. Bunun yanında internet üzerindeki iş sektörleride çoğalıyor, böylece rakipler oluşuyor. Sizinde aklınızdan mutlaka bir kerede olsa internet üzerinden para kazanmak geçmiştir, ama daha’da ileriye gitmek için yeterli bilgilere sahip olmadığınızı veya cesaretinizin olmadığını farketmişsinizdir. Bugün daha önce internet üzerinden para kazanmak için denediginiz oyunları, değişik değişik taktikleri unutun, sizlere gerçekten internet üzerinden para kazanmak istiyorsanız, gerçek püf noktalarını detaylı olarak anlatacağız.
internetten para kazanmak
Önemli etap: Herşeyden önce yapacağınız her iş için, parayı mutlaka 2. planda tutmalısınız, çünki 1. planda yapacağınız işin kalitesi geliyor. Yapacağınız iş ne olursa olsun kaliteli olması şarttır, müşteri ne olursa olsun herşeyin en kalitelisini seçer bu bir gerçek.

Önemli etap tamam ise internet üzerinde yapabileceğiniz işleri listeleyelim.

  • Grafik: Eğer iyi grafikler (logo,afiş,banner vb.) gibi yetenekleriniz var ise, özel istek üzerine işler yapabilirsiniz.
  • Web Design:  HTML/CSS bilgilileriniz var ise sitelere özel tasarimlar yaparak, is boyutuna göre iyi gelirler elde edebilirsiniz.
  • Blog/Website: Blog veya site açarak hergün özgün içerik girerek bir süre sonrasından bu sitenize veya blogunuza AdSense alarak çok iyi gelir elde edebilirsiniz. Bunun için tecrübe lazımdır, 1 günde olan birşey değildir.
  • WordPress Tema: HTML/CSS ve PHP bilginiz var ise, daha fazlasını yani bu temaları WordPress sistemine entegre edip, satarak çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Son zamanlarda blog veya site açan 80% ‘i WordPress altyapısı kullanıyor.
  • Sosyal Medya Uzmanlığı: Sosyal medya’da çok iyi tecrübelere sahipseniz, kolay şekilde ilgi gören içerikler paylaşmayı biliyorsanız, özel sitelerin Facebook Sayfa’larını veya Twitter hesaplarını yöneterek ücret alabilirsiniz.

Bu ufak bir liste, bunun yanında Mobil uygulama yazılımı, Script yazılımı, masaüstü yazılımı, reklamlıcılık, elektronik eşya satışı, telefon aksesuar satışı yaparak gelir elde edebilirsiniz. Bu tür işleri yapmanız için kodlama, tasarım dillerine ihtiyaç duyulabilir.

  • Üstteki listedekilerle alakalı hiçbir yeteneğim yok, başka neler yapabilirim ?

Tabikiide yapabilirsiniz. Sosyal Medya üzerinden kendi evinizde yaptığınız veya ucuz’a satın alıp, satabileceğiniz eşyaları satabilirsiniz ! Unutmayın son zamanlarda çoğu anneler artık dekorasyon, hobi gibi işlere başladı, sosyal medya sayesinde çok büyük gelirler elde ediyorlar, tabii emek verilirse bu kadar kazanmalarıda doğaldır.

  • Son zamanlarda çiftlik ve diğer benzeri oyunlar ile para kazanabilirmiyim ?

Son zamanlarda internet üzerinde para kazandıran oyun siteleri dolaşıyor, çiftlik oyunları gibi. Bunlar sayesinde kazanacağınız fazla bir miktar yoktur, sitenin kurucusu 100TL kazansa size 1 TL veriyor. Evet belki emek vermiş olabilir, ama emin olun siz aklınızda şunu düşünün, ” Neden bu oyunu oynayıp boş zaman kaybedecegime kendim kurup dahada kazanmıyorum ? ” . Emin olun istedikten sonra hiçbirşey zor değildir, her zaman kullanıcı olmayın, kurucu’da olun.

Size en son diyebileceğimiz, eğer internet üzerinden emek vererek gelir elde etmek istiyorsanız, en iyi para kazandıran sektörden bir tanesine başlayın.

Örnek: Mobil uygulama geliştirmeyi öğrenin, HTML/CSS kolay öğrenilebilecek bir tasarım dilidir çok çabuk ögrenebilrsiniz. Şimdiden iyi çalışmalar diyoruz !