PayPal’ı yeniden kullanma taktiği bulundu !

paypal-mobtekno-1024x576

Bildiğimiz üzere PayPal, Türkiye’deki banka sözleşmesi anlasmasizligi yüzünden ülkemizden çekildiğini duyurdu. Bu birçok kişi için çok kötü oldu çünki Web işleri ile uğraşanlar birçok kişiler PayPal kullanıyordu. Bundan en çok etkilenenler ise Webmasterler oldu.

Ülkemizde darbe girişiminden sonra ise PayPal’in yeniden lisans başvurusu yaptığı açıklandı, ve büyük ihtimalle kabul edileceği birçok ağızdan söyleniyor. Son söylentilere göre bu lisansın ise 2019’dan önce aktif olmayacağı söyleniyor, bu yüzden biraz üzücü oldu.

Webmaster sitesi olan WmAracin’da MeMo kullanıcı isimli bir üye PayPal’i nasıl geri kullanabileceğimizi çok basit bir şekilde anlatmış. Hiçbir VPN veya herhangi bir araca gerek olmadığını söyleyen kullanıcı çok basit bir yöntemle nasıl hesap açıp ödeme alabileceğimizi söylüyor. Yanlız para çekmek mümkün değil, ama yabancı sitelerden alışveriş yapmak, para göndermek ve almak mümkün.

memo-paypal-mobtekno

Basit olarak PayPak hesap açmak için yapması gerekilenler:

  1. Yeni hesap kayıt edin ve ülkeyi Cyprus yani Kıbrıs olarak seçin.
  2. Hesap açtıktan sonra hemen banka kartınızı tanımlayın. Ininal kartımızı tanımlamamızı söylüyor.

Bu kadar basit, MeMo eğer daha önce Ininal kartınızı tanimladiysaniz, Ininal Cüzdan uygulamasından yeni sanal kart oluşturup tanimlayabilecegimizi söylüyor.