Snapchat: Bir bölgeye yeni filtre ekleyin !

snacphatyenibolgeekleme

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medyalardan bir tanesi olan Snapchat’ta bildiğiniz üzere bölgelere göre filtreler var. Mesela Istanbul’a gittiğinizde, Istanbul filtrelerini görebilirsiniz. Snapchat geo giltreleri çıkarttıktan sonra herkezin filtre ekleyebilmesi için bir servis oluşturdu. Tabiikide filtre hemen aktif olmuyor, ilk olarak editörlerin kontrolünden geçiyor vb. Bölgeye özel filtre eklerken size bir harita gösteriliyor ve o harita üzerinde filtrenin gözükmesini istediğiniz bölgeyi çember içine alıyorsunuz.

  1. Ilk olarak buraya tıklayarak Snapchat’in bizlere sunduğu filtre ekleme servisin’e giriyoruz.

snapchat-geofilter-filtreekleme-mobtekno

Snapchat’in bizlere sunduğu hazır filtre altyapılarını kullanarak Photoshop veya Adobe Illustrator’da otomatik olarak boy ayarlanıyor ve yapım dahada kolaylaşıyor.

2. Snapchat’in bizlere verdiği .PSD dosyasını indirip kendi filtremizi tasarliyoruz. Sitenin sağ üst köşesinden indirebilirsiniz, yada buraya tıklayarak.

snapchat-filter-mobtekno

Save for Web‘e tıklayıp tasarimimizi kaydediyoruz, ve aşağıdaki resimde gösterilen yere sürükleyip bırakıyoruz.

snapchat-geofilter-mobtekno

Evet şimdi ise harita üzerinde tıklayarak oturduğunuz veya filtrenizin görünmesini istediğiniz bir bölgeyi çember içine alın.

Son olarak ise Name kutucuguna isminizi, Email kutucuguna filtrenizin onaylandığında gelecek onay maili, ” Why iş this location meaningful to you ? ” kutucuguna ise neden bu filtreyi eklemek istediğinizi (ingilizce) yazmanız gerekicek.

Yapmamız gereken hayal gücümüzle en iyi filtreyi yapabilmek ve insanların eklemeyi isteyeceği bir filtreyi yapıyoruz. Yaptığımız filtrede marka, isim, tanıtıcı nesne vb. Gibi şeyler koymak yasaktır filtrenizin direk iptal olacağından emin olabilirsiniz. Filtre onaylandıgında yazdiginiz e-posta adresine mail gelecektir ve sonrasında filtrenizi kullanabilirsiniz.