Whatsapp Videolu Konuşma Özelliği Geliyor

wp görüntülü arama

Kullanıcılarına sesli konuşma özelliği yayınlayan WhatsApp’dan uzun vakittir görünümlü konuşma özelliği bekleniyordu. WhatsApp doğrulusunda yayınlanan yeni güncelleme yardımıyla, görünümlü konuşma düzeneğinin beta versiyonuna ulaşabilir ve siz de görünümlü konuşmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp’ın en büyük rakibi Skype ve FaceTime gibi başka ağlarda, görünümlü konuşma özelliği uzun süredir bulunuyor. WhatsApp’a gelen bu yeni güncelleme yardımıyla bundan sonra kullanıcılar hem internet bağlantısı üstünden görünümlü konuşma yapabilecek hem de birkaç şahıs ile aynı anda görünümlü konuşarak konferans özelliğini kullanabilecek.

whatsapp

whatsapp video

WhatsApp doğrulusunda yayınlanan beta sürümü, şu an amacıyla yalnızca Android cihazlarda kullanıma açık durumda. Yani, Apple ve Windows Phone kullanıcıları ne yazık ki bu özellik amacıyla biraz daha bekleyecek.

WhatsApp 2.16.318 güncellemesi ile beraber konumunu alan görünümlü konuşma özelliği, oluşturulan beta testi kullanım sonuçlarına göre şu anlık problemsiz çalışıyor. Fakat programın ne denli mükemmel bulunduğu gelişen vakitlerde belli olacak.

Görüntülü konuşma gönderdiğiniz bireyin WhatsApp sürümü güncel değilse, ilk olarak arama sonlandırılıyor. Daha sonra güncel sürümü kullanmayan bireyin cihazına bir ikaz bildirimi gönderiliyor ve programlamayı güncellemesi gerektiği belirtiliyor.

Geçtiğimiz zamanlarda Snapchat isimli programlamayı taklit etmesi üstüne gerektiğince ağır eleştiriler alan Whatsapp art arda yaptığı güncellemeler yardımıyla bu kötü imajından kurtulmaya başladı gibi görünüyor. Skype ve aynısı programların yeni güncellemesi ile önüne geçmeyi amaçlayan WhatsApp, son istatistiklere göre 1 milyarın üstünde kullanıcı kitlesi ile Google Dua gibi programları da kendisine rakip olarak seçmiş gibi görünüyor.