Yeni Pokemon saati, Pokemon Go Plus geliyor !

pokemon-go-saati- Mobtekno

Bir süredir Pokemon Go çılgınlığı dünyayı sarmış durumda. Pokemon Go’dan oyun hayranlarına çok iyi bir haber var, Pokemon Go Plus geliyor. Pokemon Go Plus , Niantic tarafından geliştirilen bir kol saatidir. Bu saat ile artık telefonunuzun ekranına bakmak zorunda kalmıyorsunuz.

pokemon-go-plus-saati-mobtekno

Pokemon Go Plus telefonunuza Bluetooth ile baglanarak sizi Pokemon bulmanızı dahada kolaylaştırıyor. Saat’in üzerinde bulunan led ve titreşim motoru sayesinde, oyundaki bildirimleri saat sayesinde daha çabuk bilgilendireleceksiniz. Yakınınızdan bir Pokemon olduğunda yeşil led yanıyor ve kolunuzda titreşim oluyor, PokeStop’lar içinde aynı işlem gerçekleşiyor. Bu saat sayesinde sürekli telefonunuzu elinizde tutup ekran’a bakmak zorunda kalmıyorsunuz. Eğer bir PokeStop uzerindeyseniz, düğmeye basarak PokeStop’daki itemleri çıkartabilir ve otomatikman envanterinize ekleyebilirsiniz.

Aynı şekilde bir Pokemon yakınında olduğunuzda yeşil led yanıp soner, ve yakalamak için düğmeye basmaniz yeterli olur, eğer Pokemon’u yakalarsanız saat titremeye başlar ve led yanıp soner buda Pokemon’u yakaladiginizin bir kanıtıdır. Pokemon Go Plus Amerika, Yeni Zelanda, Avustralya ve Japonya’da 16 Eylülde çıkacak. Türkiye’de ne zaman çıkacağına daiir bir bilgi yok, ama Fransa’da fiyatının 40 € olduğu yani yaklaşık 120 ₺ ile 150 ₺ arası bir fiyat yapıyor.